menu: O Firmie | Nowości | KontaktGłówna

Tu jesteś: arrow Główna arrow Automatyka arrow Czujniki, sondy arrow wyłączniki pływakowe


Czujniki pływakowe MAC3 ( wyłączniki pływakowe, sondy poziomu ścieków)
 
Wyłączniki pływakowe- czujniki poziomu wody

Regulatory poziomu cieczy są pływającymi w cieczy przełącznikami. Pozwalają na załączenie lub wyłączenie urządzeń elektrycznych. Możemy sterować pompami, zaworami elektromagnetycznymi czy sygnalizować stany alarmowe.

Główną zaletą sondy poziomu MAC3 są:

  1. małe rozmiary,
  2. wysoka wytrzymałość,
  3. wysoka zdolność przełączania.

Posiadają mikro przełącznik charakteryzujący się dużymi prądami przełączania. Wykonanie obudowy jako dwuściennej komory zapewnia pewność działania wewnętrznych mechanizmów. Do ustalenia punktu przełączania styków stosuje się obciążniki.


Czujnik pływakowy wody MAC3, obecnie nie posiada atest Państwowego Zakładu Higieny dla wody pitnej.

Sonda pływakowa służy do sygnalizacji lub wykrywania określonego poziomu cieczy. Stosowana jako czujnik niskiego poziomu wody oraz jako czujnik wysokiego poziomu wody. Sonda poziomu ma zastosowanie w mediach typu woda zwykła lub morska, kwasy i zasady o niskim stężeniu. Czujniki poziomu można stosować również do oleju, ścieków i szlamów / niezalecany do oleju opałowego/. Odporny na za falowania powierzchni cieczy do 35% jej poziomu. Może służyć do bezpośredniego sterowania pompą jednofazową o mocy do 0,75kW. Do regulacji poziomów przełączania służy obciążnik dołączony do wyłącznika pływakowego. Im większa odległość obciążnika od pływaka (min. 15 cm), tym większy zakres regulacji poziomów / minimalny zakres to 25 cm/. Wymiary pływaka: krążek owalny przekroju 107 i 122 mm i grubości 53 mm. Przewód przyłączeniowy 3- żyłowy o przekroju 9 mm w izolacji PCV. Długość przewodu: 3,5,10,20 m. Czujnik poziomu cieczy typu MAC-3 znajduje zastosowanie w układach regulacji i sygnalizacji poziomu cieczy w zbiornikach. Może być zamontowana w zbiornikach otwartych lub zamkniętych. Sondę poziomu zastosujemy do sygnalizacji alarmowej minimum/ maksimum, czy jako czujnik poziomu do szamba lub czujnik poziomu brudnej wody. Cieczami kontrolowanymi mogą być: woda zwykła lub morska, kwasy, zasady, sole, alkohole, oleje, ścieki, szlamy itp.
Czujnik poziomu może pracować na powierzchni, jak i w podziemiach kopalń niemetanowych i metanowych- w wyrobiskach zaliczanych do stopnia "a", "b", "c" niebezpieczeństwa wybuchu metanu oraz klasy "A" lub "B" niebezpieczeństwa wybuchu pyłu węglowego.
Czujnik MAC-3 jest elementem biernym ( bez wewnętrznego źródła zasilania) zbudowanym z pływaka, przewodu i obciążnika. Wewnątrz hermetycznie zamkniętego pływaka (IP68) znajduje się łącznik elektryczny z zestykiem przełącznym ( mikro wyłącznik)

Zastosowanie: Wyłącznik pływakowy jest urządzeniem pływakowym służącym do regulacji poziomu umożliwiającego automatyczne załączanie lub wyłączanie. Znajduje zastosowanie przede wszystkim do sterowania pracą pomp, a także elektrycznie sterowanych alarmów itp. Za jego pomocą wykrywany i sygnalizowany jest poziom cieczy np. wody zwykłej lub morskiej, nisko stężonych kwasów i zasad, olejów, ścieków, szlamy.

- czujnik poziomu pracy pomp przepompowni ścieków
- wyłącznik poziomu szamba, przepompowni na oczyszczalni ścieków
- czujnik poziomu wody na stacji uzdatniania wody
- sygnalizacja poziomów alarmowych wody, szamba
- czujnik poziomu szamba
- czujnik poziomu wody
- pomiar poziomu ścieków
- sygnalizator poziomu sucho biegu pomp


Nie jest odpowiedni dla oleju opałowego. Przeszkody nie stanowią dla niego trudne środowisko ścieków.

Jego pracy nie zakłócają zafalowania powierzchni cieczy / nie większe niż 35% jej poziomu/. Zawdzięcza to swojemu specjalnemu kształtowi. Sonda poziomu pozbawiona jakichkolwiek krawędzi posiada podwójne zabezpiecze przed dostaniem się cieczy do wewnątrz. Dzięki temu MAC 3 działa długo i bez zakłóceń. Może on być używany jako bezpośredni sterownik pompy jednofazowej o mocy do 0,75 kW.
Do wyłącznika pływakowego może być również dołączany ciężarek balastowy. Czujnik szamba przewodowy reguluje różnicę poziomów w ten sposób, że wraz ze wzrostem odległości obciążnika od pływaka / przy czym minimum stanowi 15 cm /, zwiększa się zakres regulacji poziomów / przy minimalnym zakresie wynoszącym 25 cm/.

Jak działa czujnik pływakowy do ścieków MAC3 ?

W obudowie hermetycznej sondy pływakowej znajduje się przełącznik krańcowy, który jest uruchamiany poprzez poruszającą się kulkę. Przechylenie wyłącznika o odpowiedni kąt powoduje przesunięcie metalowej kuli i nacisk na napęd wyłącznika krańcowego. Standardowo w sondzie zamontowany jest wyłącznik z zestykiem przełączny o obciążalności 15A i napięciem maksymalnym 230VAC ( 250 V). Sondy poziomu z wyłącznikiem krańcowym mogą sterować również elementy zasilane innym napięciem. Można spokojnie powiedzieć, że są to czujniki poziomu wody 12V lub czujnik poziomu wody 24V.

Parametry elektryczne : 16(4)A 250~
Rodzaj styków : przełączny
Ciśnienie dopuszczalne : 1 BAR
Ciężar : 250 g
Wymiary w mm : 106x154x54
Przewód wyjściowy PVC3x1 : średnica ok. 9 mm.
Certyfikat CE
Wyłączniki pływakowe MAC3

235 Sonda pływakowa MAC3 do ścieków- Specyfikacja PDF : pobierz

235Cena czujnika pływakowego MAC w sklepie

Sonda pływakowa MAC3
235

Electromechaniczny regulator poziomu KEY

Pływakowy regulator poziomu KEY może służyć do bezpośredniego sterowania pompą małej mocy

  • Najczęściej na świecie używany przez producentów pomp wyłącznik pływakowy; 
  • Wykonany w wersji do napełniania lub opróżniania 
  • Posiada specjalne zabezpieczenia przed utratą szczelności 

Elektromechaniczny regulator poziomu dla ścieków KEY jest zanurzeniowym pływakowym przechyłowym regulatorem poziomu. Idealny do zastosowań w ściekach, zanieczyszczonych wodach poprzemysłowych z dużą ilością zawiesiny z większych cząsteczek, oraz w wodzie wzburzonej. 
Sonda pozwala na automatyczne załączanie lub wyłączanie ( np. pompy ) ale także elektrycznie sterowanych, alarmów, itp./ wówczas gdy założony poziom jest przekroczony.

Zastosowanie:

- czujnik poziomu pracy pomp przepompowni ścieków
- wyłącznik poziomu szamba, przepompowni na oczyszczalni ścieków
- czujnik poziomu wody na stacji uzdatniania wody
- sygnalizacja poziomów alarmowych wody, szamba
- czujnik poziomu szamba
- czujnik poziomu wody
- pomiar poziomu ścieków
- sygnalizator poziomu suchobiegu pomp

Parametry elektryczne : 16(4)A 250~
Rodzaj styków : przełączny
Ciśnienie dopuszczalne : 1 BAR
Ciężar : 157 g
Wymiary w mm : 81x131x41.5
Przewód wyjściowy PVC3x1 : średnica ok. 9 mm.
Certyfikat CE
Czujnik pływakowy KEY

235 Sonda pływakowa do wody KEY- Specyfikacja PDF : pobierz


 
235
23