menu: O Firmie | Nowości | KontaktGłówna

 

Tu jesteś: arrow Główna arrow Automatyka arrow Czujniki, sondy arrow czujniki indukcyjne arrow


Czujniki indukcyjne
 

 
Czujniki indukcyjne 24V AC
Czujniki indukcyjne 2 - przewodowe 24V AC
Czujniki indukcyjne 24V DC
Czujniki indukcyjne 2 - przewodowe 24V DC
Czujniki indukcyjne 230V AC
Czujniki indukcyjne 2 - przewodowe 230V AC
Czujniki indukcyjne AC
Czujniki indukcyjne 3- przewodowe AC
Czujniki indukcyjne DC
Czujniki indukcyjne 3- przewodowe DC
Czujniki indukcyjne 4-przewodowe
Czujniki indukcyjne 4- przewodowe NO/NC
czujniki indukcyjne akcesoria
Akcesoria do czujników
czujniki indukcyjne akcesoria
Czujniki indukcyjne z większym prądem wyjściowym
 

 

Indukcyjne czujniki zbliżeniowe są stosowane w układach automatyki przemysłowej do kontroli położenia i ruchu mechanizmów urządzeń. Indukcyjne czujniki zbliżeniowe reagują na wprowadzanie metalu w strefę czułości, charakteryzując się dużą pewnością działania i niezawodnością. Dwustanowy sygnał wyjściowy czujników umożliwia ich współpracę z programowalnymi sterownikami PLC lub bezpośrednie sterowanie pracą przekaźników, elektrozaworów i innych elementów wykonawczych. Czujniki indukcyjne są nadajnikami sygnału, które bezdotykowo wykrywają przemieszczenie elementów roboczych w maszynach obróbczych, produkcyjnych, robotach przemysłowych, liniach produkcyjnych itd. i przetwarzają je na sygnał elektryczny.
Czujnik generuje sygnał elektryczny po zbliżeniu się metalowego obiektu do aktywnej powierzchni (niebieskie czoło) czujnika indukcyjnego w obrębie określonej odległości przełączania.
Czujniki indukcyjne wykrywają wszystkie obiekty będące przewodnikami elektrycznymi, które przechodzą przez lub pozostają w obrębie ich pola magnetycznego o dużej częstotliwości bez wchodzenia w kontakt mechaniczny z czujnikiem.
Czujniki indukcyjne działają bezdotykowo i nie wywierają żadnej siły mechanicznej na wykrywane obiekty.
Czujniki indukcyjne nie potrzebują żadnych elementów odczytujących. Czujnik indukcyjny nie wymaga żadnych dotykowych mechanizmów wykrywania jak rolki, popychacze, dźwignie, które są używane przy krańcówkach mechanicznych.
Czujniki indukcyjne działają bezdotykowo, przełączenie następuje w sposób elektroniczny.

Zastosowanie: wykrywanie obecności metalu w strefie działania czujnika a przez to kontrola położenia i przemieszczania elementów. Podłączone do liczników, sterowników lub układów przekaźnikowych mogą liczyć elementy, obroty, pozycjonować lub kontrolować ruchome części. Wykrywanie metalu, zależnie od typu czujnika możliwe jest od 0 do 40mm Czujniki mogą pracować w trudnym środowisku - IP67 ( odporne na zapylenie i wodę ), zakres temperatur pracy -25oC do +70oC. Czujniki indukcyjne są bardzo trwałe i stosunkowo szybkie. Odpowiednio dobrane zapewniają dużą precyzję działania. 
Podstawowy podział oferowanych czujników: 
  • - trójprzewodowe z niezależnym wyjściem napięciowym, zasilane 10-30V DC , wyjścia NO lub NC, PNP albo NPN
  • - dwuprzewodowe, prądowe, zasilane 10-30V DC
  • - dwuprzewodowe, prądowe, zasilanie 90-250V AC
  • - obudowy metalowe, gwintowany cylinder z czołem wbudownym lub nie
  • - obudowy prostopadłościenne, mocowane wkrętami

Parametry techniczne i konstrukcja czujników umożliwia ich pracę w większości gałęzi przemysłu w układach sterowania prądu stałego lub prądu przemiennego.

Czujniki indukcyjne