Szafy niskonapięciowe, inaczej znane jako szafy elektryczne, pozwalają na zagospodarowanie infrastruktury elektronicznej oraz elektrycznej w naszym przedsiębiorstwie. To w nich umieszczamy skomplikowane moduły sterujące, przewody, kable oraz centralki, które do prawidłowego działania potrzebują odpowiedniej temperatury. W momencie, gdy szafa elektryczna narażona jest na działanie warunków atmosferycznych, a w szczególności na zbyt niską temperaturę zimą lub późną jesienią, powinniśmy zastanowić się nad zakupem dobrej jakości elementów grzejnych, by zapewnić odpowiednie warunki pracy układom elektronicznym i elektrycznych w niej się znajdującym.
Zarządzając infrastrukturą elektryczną oraz elektroniczną firmy, warto zastanowić się nad zakupem grzałek do szaf elektrycznych. Tego typu elementy grzejne pozwalają na zachowanie odpowiedniej temperatury w ich wnętrzu. Grzejniki półprzewodnikowe zapobiegają tworzeniu się tak zwanego kondensatu, czyli skraplania się wody na urządzeniach znajdujących się w szafie niskonapięciowej. Ogrzewacze pozwalają na regulację temperatury i odpowiednie rozłożenie jej bez zakłóceń elektrycznych oraz magnetycznych. Zastosowane w grzałkach do szaf elektrycznych łącza zaciskowe znacząco ułatwiają montaż na euroszynie TS 35 DIN. Tego typu wyposażenie szafy elektrycznej pozwala na pracę w temperaturze od -50 do nawet +70 stopni Celsjusza. Przy zakupie grzejnika do szafy niskonapięciowej należy uwzględnić jej rodzaj, wielkość oraz różnicę temperatur wewnątrz i na zewnątrz.
Aby mieć pewność, że temperatura panująca w szafie niskonapięciowej jest odpowiednia, warto zainteresować się zakupem termowentylatora szaf. Jest to urządzenie, które w porównaniu z grzałkami do szaf elektrycznych pozwala na utrzymanie stałej temperatury wewnątrz. Podobnie jak grzałki zapobiega tworzeniu się kondensatu, jednak chroni nasze układy elektroniczne, przewody oraz układy elektryczne również przed przegrzaniem. Dzięki zastosowaniu wentylatora termowentylator szaf zapewnia równomierne rozprowadzenie temperatury wewnątrz szafy niskonapięciowej. Tego typu urządzenie chroni przed przegrzaniem, zbyt wysoką wilgotnością oraz zbyt niską temperaturą. Pamiętajmy jednak, że termowentylatory szaf muszą być odpowiednio dobrane. Zbyt duża moc grzałki może uszkodzić naszą infrastrukturę sieciową.
© ElStat Wszelkie Prawa Zastrzeżone