Czujnik indukcyjny PNP to jeden z najpopularniejszych elementów automatyki przemysłowej, który znajduje zastosowanie w różnych sektorach produkcji. Jak podłączyć czujniki z wyjściem PNP? To pytanie często pojawia się w kontekście instalacji systemów wykrywających obecność metalowych obiektów. Czujniki prądu stałego DC z wyjściem pnp oferują niezawodność i precyzję, co sprawia, że są nieocenionym narzędziem do monitorowania procesów technologicznych. Dowiedz się więcej o ich działaniu i korzyściach płynących z ich wykorzystania!
Indukcyjne czujniki zbliżeniowe służą do wykrywania części metalowych. Tutaj znajdziemy odpowiedź na pytanie: Jaka zamontować czujnik z wyjściem PNP?
Czujniki zbliżeniowe są powszechnie stosowanymi elementami automatyki przemysłowej. Istnieje kilka zestawów czujników zbliżeniowych, które reagują na różnego rodzaju detale wykonane z różnych materiałów. Jednym z nich jest czujnik indukcyjny PNP, który reaguje na elementy metalowe.
Powyższy rysunek przedstawia schemat wyjściowy indukcyjnego czujnika zbliżeniowego PNP.
Typowa konfiguracja sposobu wyjścia i zasilania
Na wyjściu styk przekaźnika NO lub NC albo tranzystor typu otwarty kolektor
Typ wyjścia:
PNP-NO
PNP-NC
PNP NO/NC normalnie otwarty + normalnie zamknięty
Elektrycznie, w bardzo graficzny sposób, działanie czujnika NPN można przedstawić jako styk dostarczający dodatni potencjał zasilania na wyjście
Czujnik indukcyjny z wyjściem PNP„umieszcza” dodatni potencjał na wyjściu (plus zasilanie).
Niezależnie od rodzaju medium użytego do detekcji i niezależnie od producenta czujnika, wyjście sygnału i wejście napięcia zasilania są zawsze podłączone w ten sam sposób, a sygnał powinien mieć ten sam kolor kabla połączeniowego.
Poniższy rysunek przedstawia rozwiązanie z dwoma rodzajami wyjścia PNP NO/NC.
© ElStat Wszelkie Prawa Zastrzeżone